Çatlak Tedavisi

Çatlak Tedavisi

STRİORT ÇATLAK TEDAVİSİ

Striort çatlak tedavisi tek bir seans ile çatlakların %80’e kadar azaltan bir tedavi yöntemidir. Yaptığımız çatlak tedavisi özel bir vakum tedavisidir. Hiçbir şekilde iğne, lazer gibi bir içeriği yoktur.

Yeni nesil bir tedavi yöntemi olan Striort kan akışını hızlandıran özel solüsyonlar ve vakum barometresi olan bir cihazla uygulanır. Öncelikle özel solüsyonlar uygulanarak hasarlı bölgenin kan akışının hızlanması sağlanır. 20-25 dk bekleme sonrasında vakum işlemi uygulanır. Tedavi cildin kolajen proteinlerini uyarır yırtık görünümünü iyileştirir. Cildin alt derisi bu işlemlerle kalınlaştığından istenilen elastik ve pürüzsüz görünüm elde edilir.

Çatlak tedavisinin uygulama bölgeleri şöyledir; basen, kol, karın, kalça, göğüs gibi bölgelere güvenle uygulanabilir. Seans öncesi mutlaka bir uzmana danışmak gerekmektedir. Emziren anneler, gebeler, regl döneminde olan ve hasarlı bölgeye önceden cerrahi bir işlem uygulandıysa bu kişilere striort çatlak  tedavisi yapılmaz.

Striort çatlak tedavisi sonrasında dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Tedavi sonrasında bölgenin güneşe maruz kalmaması gerekmektedir. Bol bol su ve sıvı tüketilmesi önemlidir. Yüksek korumalı güneş kremleri kullanılması önerilmektedir. Yağlı yiyeceklerden uzak durulması ve tedavi sonrasında sauna, hamam gibi sıcak yerlere gidilmemesi önemli ve dikkat edilmesi gerekilen hususlardandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir