Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

CİLT BAKIMI

Cilt bakımı cildinizin derinlemesine temizlenmesi ve yıpranmaya karşı yaptırmanız gereken bir işlemdir. Cildiniz barındırdığı doğal yapısı sayesinde yağ ve ter üretir. Ciltte görevini tamamlayan cilt hücreleri yüzeyde ölü hücre olarak durmaya başlar. Bunun ara ara derinlemesine temizlenmesi gerekmektedir. Bu nedenle detaylı cilt temizliği yaptırmamız gerekir. Cilt hücrelerinin taze ve dinamik tutulması için vitamin desteği, mineraller, proteinler ve enzimatik katalizörlere ihtiyacı vardır.

Özellikle cilt üzerinde oluşan akne, siyah nokta ve koyu lekeler cildin gözeneklerini tıkayarak pH dengesini bozar. Dolayısıyla profesyonel cilt bakımı ideal bir seçim olacaktır.

İnsanlarda yaşın ilerlemesi ve olumsuz hava koşullarının etkisiyle cilt sorunları baş gösterir, cildin sağlıksız ve mat görünmesi sebep olur. Bu nedenle cilt bakımı için ekipman ve cilt bakım ürünlerinin kullanıldığı profesyonel cilt bakımı tercih edilmelidir.

Cilt bakımında öncelikle sizin cildinizin analizi yapılmalıdır. Yağlı, karma veya kuru bir cilde sahip olabilirsiniz. Buna göre cilt bakımında kullanılacak kürler değişkenlik gösterir.  Ardından derinlemesine temizlenen cilt ozon buharı ile yumuşak hale getirilir. Böylece tıkalı gözenekler açılır ve cildin nefes alması sağlanır. Cildin ihtiyaç duyduğu hyaluronik asit ve benzeri maddeler cilde enjekte edilerek kolajen üretimi artırılmaya çalışılır. Cildinize zamanında iyi bakarsanız ilerleyen zamanlarda pişman olmazsınız. Profesyonel cilt uzmanları tarafından yapılan cilt bakımı %100 sonuç verecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir