Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

LAZER EPİLASYON

Lazer uyarılmış ışıma ile ışığın yükseltilmesi anlamına gelir. Bu ışınların uyarılması sonucu elde edilen ışık demeti olan lazer, tıbbi ve estetik birçok alanda kullanılır. İstenmeyen kıl ve tüylerden vücudunuza hiçbir zarar vermeden lazer epilasyon sayesinde kurtulabilirsiniz. Epilasyon uygulaması şu şekildedir, lazer ışını kıl köküne kadar inip kıl kökünü ve onu besleyen damarları tahrip eder. Bu işlem kişiden kişiye değişmekle beraber birkaç seans sürebilir. Bu işlem sayesinde kıl kökü tamamen yok edilir. Kıl tipi ve yoğunluğu olan bölgelerde uzmanımız tarafından tespit edilir o bölgelere daha sık atışlar yapılmaktadır.

Lazer epilasyon vücudun hangi bölgelerine uygulanır?

  • Lazer epilasyon koltuk altı bölgesine uygulanabilir. İşlem genellikle 4-6 seans sürmektedir. (Kıl yoğunluğuna göre değişebilir)
  • Lazer epilasyon bacak bölgesine uygulanabilir. İşlem genellikle 6-8 seans sürmektedir. (Kıl yoğunluğuna göre değişebilir.)
  • Lazer epilasyon genital bölgeye uygulanabilir. İşlem genellikle 4-6 seans sürmektedir. Genital bölgeye uygulanan lazer işlemi cilt altında bulunan organlara ve dokuya asla zarar vermez.
  • Lazer epilasyon kol bölgesine uygulanabilir. İşlem genellikle 10 seans sürmektedir.
  • Lazer epilasyon sırt bölgesine uygulanabilir.
  • Lazer epilasyon yüz bölgesine uygulanabilir. Bıyık ve çeneyi kapsayan tüy veya kıllara cilde zarar vermeden rahatlıkla uygulanabilir.

Lazer epilasyon sonrasın neler yaşanır?

Lazer epilasyon sonrasında uygulanan bölgede kızarıklıklar olabilir. Esmer kişilerde, koyu kalın kıllı bölgede, aşırı hassas ciltlerde kabuklanma ve sivilce oluşumu görülebilir. Bu durumların hepsi geçicidir.

Lazer epilasyon yaptırdıktan sonra nelere dikkat edilmelidir?

İşlem yapılan bölgede kızarıklıklar oluştuysa o bölgenin güneş görmemesine özen gösterilmelidir. İşlem yapılan bölgenin terletilmemesi gerekilmektedir. İşlem yapılan bölgede tekrar kıl,tüy çıktıysa müdahale edilmemelidir. İşlem yapılan bölgeye lifleme, maske, sıcak su ile yıkama yapılmaması gerekmektedir. Bunun dışında uzmanlarımızın verdiği tavsiyelere uyulması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir