Microblading

Microblading

MİCROBLADİNG NEDİR?

Microblading bir kaş uygulamasının adıdır. Yüzünüze en çok yakışan kaş şekli belirlendikten sonra doğal bir kaş görünümü elde etmek amacı ile kaşa yapılan bir işlemdir. Özel bir el aleti kullanılarak boya pigmentlerinin cildin üst tabakasının altına manuel olarak yerleştirilmesi ile yapılmaktadır, yani bir makinenin kullanımını gerektirmeyen bir tekniktir. Microblading çok derine girilmediği dayanma süresi 1 yıldır. Kaş görünümünü taze tutmak için birkaç ayda bir ufak rötuşlarla bu süreyi uzatabilirsiniz. İşlem toplamda 30-40 dk arası sürmektedir.

İŞLEM ÖNCESİ NELER YAPILMALI?

Öncelikle Microblading yaptırmaya karar verdikten sonra gerçekten sağlam bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Sizde dışarıda Microblading yaptıran fakat kaşının rengi tam oturmamış yeşil veya mor renge dönmüş birçok insanla karşılaşmış olabilirsiniz. Bunlar tamamen yapılan boyanın kalitesizliğinden oluşmaktadır. Bu nedenle boyalarımızın kalitesi vereceği sonucu %100 etkiler.
İşlem öncesi estetisyene alerjik rekaksiyonunuzun olup olmadığını sormalısınız. Doğal boyalar kullanılsa dahil hassas ciltler için alerjik reaksiyon gösterme olasılığı azda olsa vardır. İşlemden önce botoks, dolgu gibi işlemler kesinlikle yaptırılmamalıdır.
İşlemden bir hafta önce kaşlarınızı aldırmamalı hiçbir şekilde ağda, sir gibi şeyler sürülmemelidir.

Özellikle işlem yaptırılmadan bir hafta önce yüzünüzden güneş yanığı olmamasına özen göstermelisiniz.
İşlemden 48 saat önce analjezik ve antipiretik içeren ağrı kesici veya ateş düşürücü ilaçlar, steroidal antienflamatuvar ilaçlar, niasinE Vitamin veya omega-3 alınmamalıdır.

MİCROBLADİNG YAN ETKİLERİ

Tüm sağlık standartlarına ve dezenfeksiyona dikkat edildiği sürece yan etki görme olasılığımız çok düşüktür. İşlem sonrasında kişinin dikkat etmemesine bağlı olarak görülebilecek yan etkiler şunlardır;

  • Bölgede kızarıklık
  • Şişme
  • Hassasiyet
  • Ateş

MİCROBLADİNG YAPTIRDIKTAN SONRA NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

İşlem sonrasında bir gün boyunca su değdirmemelisiniz.
İşlem sonrasında kabuklanma olacağı için mutlaka bölgeyi nemlendirici krem ile sürekli nemlendirmelisiniz.
Bir hafta boyunca aşırı terleyeceğiniz spor, aktivite gibi şeylerden uzak durmalısınız.
Güneşe maruz kalmamalı UV-UVA ışınlarından uzak durmalısınız.
İşlemden sonra hiçbir şekilde nemlendirici dışında makyaj malzemesi veya farklı bir ürün sürülmemelidir.
Kaşın üzerinde oluşan kabuklanma elle yolunmamalı nemlendirici yoluyla yumuşatılmalı zaten zamanı gelince kabuklar kendiliğinden düşecektir.
İşlemden sonra yüzüstü yatmamaya özen gösterilmelidir.
İşlem sonrasında neler yapacağınız uzmanlarımız tarafından size iletilecektir. Lütfen uyarıları dikkate alınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir