Protez Tırnak

Protez Tırnak

PROTEZ TIRNAK

Protez tırnak kişinin kendi tırnağı üzerine yapılan bir işlemdir. Genelde tırnaklarını yiyen, geç uzayan, sürekli tırnakları kırılan kişilerin tercih ettiği bir işlemdir. Tırnağın üzerine koruyucu sürülerek yapıldığı için kendi tırnağınıza hiçbir zarar vermez.

Protez tırnak bu konuda özel eğitim almış uzmanlar tarafından yapılır. Jel ve akrilik olarak iki çeşidi vardır kişi hangisini tercih ederse işlem o şekilde yapılır. Tırnaklara şablon hazırlanarak uygulanır dilerseniz daha uzun dilerseniz daha doğal bir görünüm sağlanır. İşlem toplamda 2,5-3 saat sürmektedir.

Protez tırnak zaman sınırlı bir uygulama olmayıp, bakımına dikkat edildiği takdirde uzun süre boyunca kullanılmaya devam edilebilir. Düzenli olarak bakımına devam ettiğiniz süre boyunca yıllar boyunca kullanmaya devam edebilirsiniz. Aynı zamanda istediğiniz her an oldukça kısa bir zaman aralığı içinde protez tırnakları çıkartabilmeniz de söz konusu olacaktır.
Protez tırnak kullanırken üzerine oje sürebilir rahatlıkla ojeleri çıkartabilirsiniz.

Tırnakların daha uzun süreli kullanılması için bazı şeylere dikkat edilmesi gerekmektedir. Ev temizliği yaparken kimyasal temizleyicilerden uzak durulmalı veya eldiven kullanılmalıdır. Aynı şekilde bulaşık yıkarken de eldiven takılması oldukça önemlidir. Diğer dikkat edilmesi gereken husus asetonlu oje çıkarıcılarıdır. Ojelerinizi çıkartmak istediğinizde asetonsuz oje çıkarıcılarını tercih etmeniz gerekmektedir. Bu konulara dikkat edildiğinde protez tırnağınızı daha uzun süreli kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir